Pracowniczy Ośrodek Maszynowy w Augustowie Sp. z o.o.   

Zamiatarka T 801; T 801/1; T 811; T 811/1
zmiany na rok 2020 oraz dodatkowe opcje wyposażenia

Zawór przelewowy

Zawór przelewowy krzyżowy wraz z nowym rokiem 2020 montowany będzie w standardzie na każdej zamiatarce. Zadaniem zaworu przelewowego jest ograniczenie ciśnienia na zasilaniu odbiornika hydraulicznego, w tym przypadku silnika hydraulicznego szczotki głównej. W przypadku wzrostu ciśnienia ponad nastawioną wartość (130 bar) w jednym z przewodów, zawór przesterowuje się kierując olej do drugiego przewodu, tym samym zabezpieczamy silnik przed uszkodzeniem.

zawór przelewowy zawor przelewowy schemat

Wyposażenie opcjonalne

Dzielnik elektrozawór kpl

Rozdzielacz sterowany przy pomocy elektrozaworu i stosowany w przypadku, gdy ciągnik lub koparko ładowarka posiada tylko jedna sekcję hydrauliczną, a zamiatarka potrzebuje dwóch sekcji: jedna na zasilanie szczotki oraz druga na zasilanie wysypu hydraulicznego zbiornika na śmieci.

Włączając cewkę elektrozaworu (12V) przełączamy rozdzielacz na zasilanie siłownika – możemy wówczas opróżnić kosz. Wyłączając cewkę elektrozaworu przełączamy zasilanie z powrotem na silnik hydrauliczny tj. napęd szczotki głównej oraz szczotki bocznej.

elektrozawór

Regulator przepływu kpl

Regulator przepływu umożliwia utrzymanie stałego przepływu na zasilaniu silnika (wyjście "P"), niezależnie od zmian ciśnienia oraz strumienia zasilającego. Nadmiar oleju jest odprowadzany wyjściem "B". Wyjście "B" jest również niezależne od ciśnienia, natomiast zależne jest od strumienia zasilającego. Mówiąc krótko: ustawiamy przepływ np.: na 30 l/min i nie martwimy się, że posiadamy pompę w ciągniku o wydajności np.: 60 l/min – pozostała ilość oleju trafi w przelew („B”), a obroty szczotki będą zawsze na właściwym poziomie. Zastosowanie regulatora zapewnia stałe (max) obroty szczotki, a co za tym idzie zabezpiecza ją przez nadmiernym zużyciem.

regulator przepływu regulator przepływu schemat